Το μήνα 19952

ΔΙΑΧΥΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜEΝΩΝ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΛΟΒΕΝΙΑΣ-ERASMUS +KA1

Στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus+ KA1, που υλοποιεί το σχολείο μας τη διετία 2019-2021, με τίτλο «Η αναδιαμόρφωση του Παραδοσιακού Σχολείου σε Ανοιχτό Σχολείο ως παράγοντας άμβλυνσης κοινωνικών διακρίσεων και αποκλεισμών, εξομάλυνσης διαπροσωπικών συγκρούσεων και διαχείρισης της σχολικής τάξης προσφέροντας δυνατότητα πρόσβασης στη γνώση σε όλους» πραγματοποιήθηκε η διάχυση των πεπραγμένων από την πρώτη κινητικότητα του προγράμματος στη Σλοβενία. Η πρώτη κινητικότητα πραγματοποιήθηκε στη Λιουμπλιάνα της Σλοβενίας από 16-24/11/2019 και το θέμα του σεμιναρίου είχε τίτλο «Διαχείριση συγκρούσεων στο σχολικό περιβάλλον». Τη διάχυση προς τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς επιμελήθηκαν και πραγματοποίησαν η Διευθύντρια κα Βικτωρία Βασιλοπούλου και η καθηγήτρια Γαλλικών καΕυδοκία Δαγκλή , οι οποίες και είχαν παρακολουθήσει δια ζώσης το εν λόγω σεμινάριο.

Δείτε εδώ την παρουσίαση

Το πρόγραμμα χρηματοδοτείται από ευρωπαϊκά κονδύλια και εποπτεύεται από το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών(Ι.Κ.Υ).

Χωρίς τίτλο