Πρόγραμμα COMENIUS 2013-2015

Το σχολείο μας συμετέχει στο πρόγραμμα COMENIUS 2013-2015 με θέμα «Sharing Myths And Local Legends of Europe- S.M.A.L.L EUROPE ? με ακόμα 7 χώρες( Κύπρος που είναι και συντονίστρια χώρα,Νορβηγία,Γαλλία,Ρουμανία,Πολωνία,Ισπανία και Μεγάλη Βρετανία).Στο αρχείο αυτό θα βρείτε δουλειές που έχουν γίνει έως τώρα με αφορμή το θέμα του προγράμματος καθώς και στο φωτογραφικό άλμπουμ ,φωτογραφίες από αυτές τις δραστηριότητες και από τα ταξίδια στις υπόλοιπες χώρες .Το Μάρτιο του 2015 το Σχολείο μας θα φιλοξενήσει τους υπόλοιπους εταίρους .

-Ηρακλής και γυμναστική. Δείτε το σχετικό υλικό εδώ.

- "Τον κόσμο όλο θα γυρνώ, το παιχνίδι για να βρώ"
 πατήστε εδώ  για να δείτε το ηλεκτρονικό τετράδιο.

-Τελική γιορτή COMENIUS 2013 2014

-Παραδοσιακός χορός Ρουμανίας