Εκδρομές

Φωτογραφίες από τις εκδρομές που έχει διοργανώσει το σχολείο μας

Εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της Ε' και της ΣΤ τάξης στην Βουλή των Ελλήνων

Εκπαιδευτική επίσκεψη στη Βουλή των  Ελλήνων πραγματοποίησαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε και της ΣΤ τάξης του σχολείου μας, συνοδευόμενοι από τις εκπαιδευτικούς των αντίστοιχων τάξεων Αγγελική Αθανασοπούλου και Γεωργία Ζαφειροπούλου.

Οι μαθητές αφού ενημερώθηκαν για τον τρόπο οργάνωσης και λειτουργίας της Βουλής, έπειτα ξεναγήθηκαν στην έκθεση "Ελευθέριος Βενιζέλος" και παρακολούθησαν μέρος μέρος της ολομέλειας, ενώ εξήλθαν από το κτίριο γεμάτοι εμπειρίες και ενθουσιασμό.

Ευχαριστούμε θερμά τον Ηλείο Φρούραρχο κ. Ιωάννη Κιτσόπουλο για τη διευκόλυνση του στους χώρους του κτιρίου.

Το σχολείο μας στο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους

Στα πλαίσια του 25ου Διεθνούς Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας για παιδιά και νέους, που πραγματοποιήθηκε από 3-10 Δεκεμβρίου 2022 στον Πύργο, οι μαθητές του σχολείου μας είχαν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν την ταινία "Το Σύμπαν του Όλιβερ ".